Sezon świąteczny w Czeladzi – miasto tętni świątecznymi dekoracjami i atrakcjami

Sezon świąteczny w Czeladzi – miasto tętni świątecznymi dekoracjami i atrakcjami

Czeladź na Śląsku przygotowała się do świąt Bożego Narodzenia pełnym uroku i tradycyjnymi elementami. Miasto jest odświeżane m.in. poprzez jarmarki, gdzie można znaleźć bombki do choinki, prezenty oraz różne dekoracje. Jest to część miejscowej tradycji, która obejmuje także niesamowite dekoracje na ulicach, rondach, placach i skwerach miasta.

Prace nad dekoracją Czeladzi na święta rozpoczęły się pod koniec listopada. Dekoracje obejmują nie tylko iluminacje i choinki, ale również specjalną wioskę Świętego Mikołaja. Pierwszym elementem tego świątecznego udekorowania była właśnie ta wioska, która stanęła w Parku Kościuszki. To tam 6 grudnia Święty Mikołaj przybył z prezentami dla najmłodszych mieszkańców miasta, a ponadto zorganizowano wiele dodatkowych atrakcji.

Świąteczne iluminacje zdobią te same miejsca co w poprzednich latach, nie pomijając żadnej części miasta. Na rynku pojawiają się m.in. zaprzęg Mikołaja i choinka, ale świątecznie przystrojony został również plac Viannay’a na Piaskach. Kolejna choinka, która jest ozdobą miasta, została postawiona na rondzie łączącym ulice Szpitalną i Kombatantów, ciesząc oczy mieszkańców.