Rozpoczęcie kolejnej edycji akcji "Wymiany Ciepła" w mieście Czeladź

Rozpoczęcie kolejnej edycji akcji "Wymiany Ciepła" w mieście Czeladź

W mieście Czeladź odnowiono inicjatywę o nazwie „Wymiany ciepła”. Znakomita akcja jest zauważalna na rynku, gdzie obok studni ustawiono wieszaki z odzieżą zimową. Dzięki temu, potrzebujący mieszkańcy mają możliwość wyboru spośród różnego rodzaju płaszczy, kurtek czy swetrów.

Inicjatywę po raz kolejny rozpoczyna miejscowy radny Patryk Trybulec, a także Fundacja Rób Dobro. Wszyscy, którzy posiadają zbyteczną odzież zimową mają okazję podzielić się z innymi. Na specjalnie przygotowanych wieszakach można zostawić swetry, polary, kurtki czy płaszcze. Natomiast do odpowiednich kartonów powinno się wrzucać rękawiczki, czapki oraz szaliki. Na miejsce można przynieść jedynie ubrania niezepsute i ciepłe, ale również ocieplane buty.

– Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mimo upływu lat, ta akcja wciąż przyciąga ogromną ilość osób – zarówno tych, którzy chcą się dzielić ze swoimi rzeczami, jak i tych, którzy ich potrzebują. Przyznajemy, że mimo naszych starań i apeli, czasem rzeczy są ułożone w nieporządku co może zaburzać estetykę Rynku, ale przypominamy sobie o wielu osobach, które korzystały z tej inicjatywy i naprawdę potrzebowały pomocy – wyjaśnia Patryk Trybulec.