Remont ulicy Dehnelów w Czeladzi zmierza ku końcowi. Niebawem będzie w pełni przejezdna!

Remont ulicy Dehnelów w Czeladzi zmierza ku końcowi. Niebawem będzie w pełni przejezdna!

Remont nawierzchni ulicy Dehnelów to inwestycja, która przez długi czas spędzała sen z powiek urzędników z Czeladzi. Wymagała nie tylko nowych rozwiązań prawnych, ale i odpowiedniego czasu na jej realizację. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że prace związane z infrastrukturą i nawierzchnią, zmierzają ku końcowi.

Remont trwa od jesieni ubiegłego roku, co szczególnie odczuli mieszkańcy sąsiadujących z ulicą Dehnelów osiedli. Problematyczny był również dla tych wszystkich, którzy kierowali się w stronę ulicy Legionów i na Siemianowice Śląskie. Dobra wiadomośc jest taka, że do wykonania pozostały jedynie prace związane z kanalizacją deszczową, konstrukcją jezdni oraz chodnikami. Wymieniono już część oświetlenia a także ułożono warstwę wiążącą z asfaltobetonu.

Cieszy fakt, że planowany termin zakończenia realizacji przewidywany jest na 31 maja 2023 roku. Starosta będziński, Sebastian Szaleniec, w jednym z wywiadów do lokalnych mediów zaznaczył, że termin ten jest wiążący, jednak trzeba liczyć się z nieprzewidzianymi problemami, jakie mogą podczas takiej inwestycji się pojawić.