Planowane otwarcie Sądu Rejonowego w Czeladzi w październiku

Planowane otwarcie Sądu Rejonowego w Czeladzi w październiku

Rozpoczęcie funkcjonowania Sądu Rejonowego w Czeladzi przewidziane jest na ten rok, konkretniej mówiąc na miesiąc październik. W uroczystym otwarciu, które zaplanowane jest na 2 października ma poprzedzić wejście w życie rozporządzenia ministra sprawiedliwości z dnia poprzedniego. To dzięki niemu możliwe było ustanowienie nowej jednostki administracyjnej na terenie Czeladzi.

Sąd Rejonowy w Czeladzi zbliża się do swojego otwarcia. Trwa obecnie intensywny remont budynku przy ulicy Kombatantów, który jest własnością Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło umowę dzierżawy tego obiektu na okres 10 lat. Planowane jest, że to właśnie tam będzie zlokalizowany czeladzki sąd. Po upływie dziesięciolecia ministerstwo będzie miało opcję zakupienia budynku lub wybudowania nowej siedziby sądu w innym miejscu. Na tę inwestycję miasto Czeladź mogłoby przekazać grunty miejskie, co już wcześniej zostało zasugerowane.

Prace remontowe przebiegają zdecydowanie sprawnie. Już teraz można zaobserwować odnowione korytarze i sale, jak również zupełnie nowy punkt wejścia do budynku.