Konsultacje z Urzędem Skarbowym już za nami. Mieszkańcy Czeladzi mieli mnóstwo pytań!

Konsultacje z Urzędem Skarbowym już za nami. Mieszkańcy Czeladzi mieli mnóstwo pytań!

Tylko do 30 kwietnia 2023 r. można było składać roczne zeznanie podatkowe PIT. W połowie kwietnia mieszkańcy Czeladzi mieli możliwość skonsultowania swoich deklaracji podatkowych z pracownikami urzędu skarbowego z Będzina. Wszystko działo się w Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi.

W połowie kwietnia w Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi przy ulicy Biedermana 2 zorganizowano spotkanie z pracownikami urzędu skarbowego w Będzinie. Mieszkańcy Czeladzi tłumnie przyszli na konsultacje mając do sprawdzenia nie tylko swoje deklaracje podatkowe roczne, ale też inne problematyczne sprawy. Urzędnicy cierpliwie tłumaczyli wszystkie zawiłości, wskazując ,gdzie pojawiły się ewentualne niedociągnięcia, bądź też dając gotową receptę na rozwiązanie problemu skarbowego.

Warto przypomnieć, że termin rozliczeń zeznań podatkowych za ubiegły rok minął 30 kwietnia 2023 r. Jeżeli ktoś nie zrobił tego do tego czasu, musi niezwłocznie skontaktować się ze swoim urzędem skarbowym w celu ustalenia terminu złożenia deklaracji podatkowej za ubiegły rok. Pomocne w tym będzie skorzystanie z instytucji czynnego żalu, która wciąż funkcjonuje w prawie karnym skarbowym.