Badania przesiewowe w kierunku zaćmy dla mieszkańców Czeladzi. Zobacz, czy możesz wziąć udział w programie!

Badania przesiewowe w kierunku zaćmy dla mieszkańców Czeladzi. Zobacz, czy możesz wziąć udział w programie!

Dzięki wspólnej inicjatywie Narodowego Funduszu Zdrowia i Centrum Medycznego Mavit mieszkańcy Czeladzi mogą skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych w kierunku zaćmy. Sprawdź, czy ciebie również obejmie ten program.

Całość koordynuje Szpital Specjalistyczny Mavit w Katowicach przy ulicy Szopienickiej 65. Z programu mogą skorzystać osoby, które ukończyły sześćdziesiąty piąty rok życia oraz zauważyły u siebie niepokojące objawy.

Jednym z najczęściej spotykanych objawów zaćmy jest nieostre widzenie jakby za mgłą. Innym są blaknące bądź też żółknące czy ciemniejące kolory, które widzisz wokół siebie. Jeszcze innym jest to nadwrażliwość przy patrzeniu na źródło światła lub też zjawisko olśnienia. Jeżeli zauważasz u siebie podwójne widzenie koniecznie skontaktuj się z okulistą aby zdiagnozować problem.

Co ważne jeżeli pacjent kwalifikuje się do zabiegu w Centrum medycznym Mavit na zabieg będzie czekał jedynie dwa tygodnie. Natomiast dla porównania chcąc czekać na podobny zabieg w szpitalu publicznym, trzeba zarezerwować sobie czas oczekiwania do pół roku. Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej miasta Czeladź.