Kończy się konkurs dla Seniorów

Kończy się konkurs dla Seniorów
fot. pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się termin oddania prac w konkursie fotograficznym dla najstarszych mieszkańców Czeladzi. Przypominamy seniorom, którzy chcą wziąć udział oraz tym, którzy będą decydować o zwycięstwie najlepszych prac.

Określone zasady

Wspomniany konkurs fotograficzny ogłoszono 21 lipca, a czasu jest naprawdę niewiele. Mimo że termin oddania prac mija 30 lipca, na wyniki poczekamy ponad miesiąc. Aby wziąć udział w artystycznej rywalizacji trzeba mieć ukończone 60 lat i mieszkać w obrębie Miasta Czeladź. W przeciwieństwie do wielu podobnych eventów związanych z konkretnym hobby zaangażować może się każdy zainteresowany wyrażeniem swej opinii Senior. Głosowanie na najlepsze prace też ma bowiem na celu aktywizację najstarszej części czeladzkiej społeczności. Głosy oddawać można od 2 sierpnia do 1 wrześnie w Urzędzie Miasta Czeladź. II etap wyboru zwycięskich prac zależeć będzie już od specjalnie powołanej komisji. Ogłoszenie wyników odbędzie się natomiast podczas Senioraliów.

Jak wziąć udział?

Hasłem przewodnim konkursu jest „Czeladź okiem seniora”, a prace konkursowe można zgłosić w dwóch kategoriach: czeladzka architektura i czeladzki krajobraz. Maksymalną liczbę zdjęć w jednej kategorii określono na trzy. Wykonane fotografie wraz z tytułem i opisem lokalizacji przekazuje się w formie elektronicznej (za pośrednictwem maila, na pendrivie, płycie lub karcie pamięci). Warto zadbać o jak najwyższą jakość zdjęcia. Dodatkowo organizator konkursu nie przyjmuje zdjęć przestawiających ludzi, wcześniej publikowanych lub nagradzanych oraz w formie papierowej. Warto dodać, że konkurs organizowany jest w ramach projektu „Czeladzki Senior 60 +”.