Skandal w sosnowieckim przedszkolu: Dziecięce skojarzenie paska z biciem wywołało kontrowersje wśród wychowawców

Skandal w sosnowieckim przedszkolu: Dziecięce skojarzenie paska z biciem wywołało kontrowersje wśród wychowawców

Burza emocji przetoczyła się przez Sosnowiec, kiedy dyrektorka miejscowego przedszkola zgłosiła do odpowiednich służb niepokojącą obserwację. Zgłoszenie dotyczyło jednego z małych podopiecznych placówki, który na pytanie o to, co przychodzi mu na myśl na widok paska, odpowiedział: z biciem. Sytuację dodatkowo skomplikowało złożenie skargi na dyrektorkę przez rodziców chłopca do urzędu miasta. Nie brakuje opinii specjalistów, wskazujących na dobre intencje dyrekcji, jednak pełnomocniczka rodziców utrzymuje, że cała sytuacja zamieniła życie jej klientów w prawdziwy koszmar.

Niespokojną sytuację wywołało zdarzenie miało miejsce w kwietniu 2023 roku, kiedy dzieci z sosnowieckiego przedszkola opowiadały o skojarzeniach związanych z różnymi elementami ubioru. W trakcie tej rozmowy jeden z chłopców stwierdził, że pasek kojarzy mu się z biciem. Reakcją na ten niepokojący komentarz było natychmiastowe zgłoszenie sytuacji dyrektorce przez wychowawczynię grupy, do której należał mały chłopiec.

Psycholog, który miałby zająć się sprawą, niestety nie był wówczas dostępny. Jak później udało nam się ustalić, dziecko zostało poddane obserwacji. Po pewnym czasie do przedszkola zaproszona została matka chłopca, gdzie dyrektorka poinformowała ją o podejrzeniach dotyczących stosowania przemocy w ich rodzinie – opowiada Marta Wójcikiewicz, reprezentująca rodziców, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.