Planowany remont ulicy Handlowej w Czeladzi – przewidywane zakończenie w kwietniu

Planowany remont ulicy Handlowej w Czeladzi – przewidywane zakończenie w kwietniu

Rozpoczyna się gruntowna przebudowa jednej z kluczowych arterii w Czeladzi, mianowicie ulicy Handlowej. Jest to trasa, którą każdego dnia tysiące aut kołyszą się po licznych wybojach, a także tędy docierają ciężarówki do lokalnej Wschodniej Strefy Ekonomicznej oraz do Centrum Handlowego M1. Wykonawca tej ambitnej inwestycji miejskiej właśnie został wybrany.

Ulica Handlowa będzie poddawana renowacji przez Zakład Robót Komunalnych BUD-KOM, znajdujący się na terenie Czeladzi. Koszt tej operacji wynosi 1 milion 630 tysięcy 538,87 złotych. Podczas procesu selekcji odrzucono trzy inne propozycje, a oferta przedstawiona przez firmę z Czeladzi okazała się korzystniejsza od tych zaproponowanych przez konkurencyjne firmy z Radzionkowa i Palędzia.

Burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec, podkreśla, że jeżeli warunki atmosferyczne po Nowym Roku na to pozwolą, planowany remont ulicy Handlowej powinien zostać ukończony w kwietniu następnego roku. Zapewnia również, że po renowacji ulicy znikną problematyczne dla kierowców fale i wyboje. Przypomina, że ulica Handlowa oraz Gdańska zostały pierwotnie stworzone z myślą o obsłudze ruchu ciężkiego, głównie w kontekście Wschodniej Strefy Gospodarczej i Centrum Handlowego M1, pierwszego w Polsce obiektu tego typu. Zwraca uwagę, że choć od otwarcia minęło już wiele lat, popularność tego miejsca nie maleje.