Pierwsze dni 2024 roku przynoszą zatrważające statystyki dotyczące wypadków drogowych na terenie województwa śląskiego

Pierwsze dni 2024 roku przynoszą zatrważające statystyki dotyczące wypadków drogowych na terenie województwa śląskiego

Jesteśmy tylko kilka dni po wejściu w nowy, 2024 rok, a na terenie województwa śląskiego doszło już do licznych wypadków drogowych, w których uczestniczyły osoby poruszające się pieszo. Wśród tych tragicznych incydentów, trzy osoby straciły życie, a dodatkowo aż 18 odniosło różnego rodzaju obrażenia. Te alarmujące dane prowadzą do podjęcia działań zarówno przez pieszych, jak i kierowców. Komenda Wojewódzka Policji apeluje o stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych oraz o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze przez kierowców. W apelu zawarte jest również wezwanie do przestrzegania przepisów drogowych i unikania prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Te zaledwie początkowe dane za 2024 rok mówią o szokującej ilości wypadków z udziałem pieszych. Już na starcie roku odnotowano 21 takich zdarzeń. To wyniki wyliczające niemalże 3 przypadki dziennie. W rezultacie tych nieszczęśliwych zdarzeń, 18 osób pozostaje rannych, natomiast życie straciły 4 inne osoby.

Najbardziej tragiczne sytuacje miały miejsce na terenie Korbielowa przy ulicy Granicznej, Częstochowy na ulicy Legionów oraz Bytomia na ulicy Zabrzańskiej. W tych miejscach doszło do potrącenia pieszych przez kierowców samochodów marki Audi i Mitsubishi. Łącznie straciły tam życie dwie kobiety i 84-letni mężczyzna.

Każdy z tych wypadków jest szczegółowo badany przez służby policyjne pod nadzorem prokuratury. Policja podkreśla jednak, że wiele z tych tragicznych sytuacji mogło zostać unikniętych przy zachowaniu większej ostrożności zarówno przez pieszych jak i kierowców.