Grand Prix Czeladzi w biegach i nordic walking

Grand Prix Czeladzi w biegach i nordic walking

W słoneczną niedzielę, dokładnie 15 maja rozegrano drugi tegoroczny bieg w cyklu Grand Prix Czeladzi w biegach i nordic walking. Cała impreza wypadła fantastycznie. Pogoda dopisywała. Z twarzy uczestników nie znikał uśmiech. Nie zabrakło również zwolenników aktywnego spędzania czasu, więc frekwencja była naprawdę bardzo duża. Sprawdzamy, jak przebiegała impreza. Warto wspomnieć, że takie wydarzenia rozgrywają się również w innych miastach w Polsce, na przykład w województwie wielkopolskim.

Grand Prix Czeladzi

Wydarzenie rozpoczęło się od biegów dzieci i młodzieży. Najmłodsze pociechy podzielone były na kategorię wiekową. Do pokonania mieli dystans 400m, 800m lub 1000 m. Po ich biegach przyszła pora wspólną rozgrzewkę dorosłych. Po chwili wspólnej aktywności przyszedł czas na bieg główny. Dystans trasy wynosił 5 km. Kilka minut później, bo rozgrzewce wystartowali biegacze. Kilka minut później na trasę wyruszyli miłośnicy marszów z kijkami. Oni z kolei mieli do pokonania dystans 3-km.

Kolejna taka impreza już niebawem

Zawody rozpoczęły się tuż obok hali MOSiR przy ul. Sportowej. Na zakończenie imprezy odbyła się loteria fantowa i wręczenie kolejnego fragmentu pamiątkowego medalu. Każdy z zawodników, zarówno biegacze, jak i miłośnicy nordic walking miło spędzili niedzielne przedpołudnie. Kolejna taka imprez już niebawem, bo 5 czerwca. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w kolejnej takiej imprezie. Wszystko po to, aby zdobyć kolejny element medalu. W tym biegu chodzi o to, aby wystąpić przynajmniej w czterech z pięciu biegów. Tylko w ten sposób można zdobyć efektowny medal. Cenna zdobycz jest bardzo sentymentalna. Przedstawia bowiem cztery miejsca w Czeladzi. Każde z tych miejsc przedstawia pokonaną trasę przez zawodników. Znajdziemy tam Parku Grabek i Park Kościuszki.
Życzymy wszystkim uczestnikom wytrzymałości i owocnej rywalizacji w kolejnych biegach.